Öne Çıkanlar sadakat santa ana gunluk yaz diyeti oylama gömbe

Bu haber kez okundu.

Kaş'ta yeni imar projesi ne zaman başlayacak? Kaş yeni imar planı hangi mahalleleri kapsıyor
Kaş İmar Planı hangi mahalleleri kapsıyor?   Antalya'nın Kaş  ilçelerinde  alanda hazırlanan 1/25.000 ölçekli çevre düzen çalışmaları devam ediyor. 

Kaş 1/25.000 ölçekli çevre planı; Belenli, Bayındır, Ağullu, Çukurbağ, Yeniköy, Gökçeören ve  Gökseki Mahallelerini içine alıyor. Bu Mahallelerde yaşayan vatandaşlar, yerlerinin imara açılacak olmasından oldukca memnun oldular.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı bu Kaşyakın Mahalleleri için hazırlanan yeni imar planı ile özellikle kırsal kesimi ele alan bölgede, turizm sektörünün en önemli sektör haline gelmesi ve buna bağlı olarak özellikle kıyı ve kıyıya yakın yerleşmelerde yoğun yapılaşmaların olması, doğal alanları tehdit etmeye başlamasıyla 2040 yılını hedef alan Kaş 1/25.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı ve doğal değerlerin korunması çerçevesinde, kırsal gelişmenin kontrollü bir şekilde gerçekleşmesini sağlamayı amaçlıyor. 

Antalya Büyükşehir tarafından yapılan açıklamya göre, Çevre Düzeni Planı ile Kaş bölgesinin ekonomik, sosyal ve fiziksel gelişmesi öngörülürken ekolojik yapısının doğal ve kültürel değerlerinin korunması esas alınmaktadır. 

Kaş Mahallesinde yapılacak olan yeni proje ile kentsel dönüşümle  kaş'ın Mahallelerri her geçen gün daha da güzellecek. Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, '' Kentimiz her geçen gün büyüyor buda beraberinde kentin ihtiyaçlarını da büyütüyor. Bu proje ile bu alanda yaşayan vatandaşların daha sağlıklı ve güvenli konutlarda yaşaması amaçlanmaktadır'' dedi. 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol