Öne Çıkanlar sadakat santa ana gunluk yaz diyeti oylama gömbe

Bu haber kez okundu.

Kaş SYDV Müdürü Yıldırım'dan '15 Temmuz' mesajı
Kaş Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ayhan Yıldırım, 15 Temmuz 2016 gecesi darbe girişiminde Türkiye'nin önemli bir dönüm noktasından geçtiğininin altını çizerek, bu hain  darbecileri hiç bir zaman unutmayacağız.  Demokrasinin en önemli savunucularından olan ve Devlet kurumlarımız ve Halkımız, milletin iradesine saygı ve demokrasiye sahip çıkma noktasında tek vücut halindedir. En önemli görevimiz, Devletimize ve Milli irademize sahip çıkmaktır.  

SYDV Müdürü Ayhan Yıldırım, “Üzerlerine askeri üniforma giymiş alçak bir ihanet şebekesinin unsurları tarafından milli orduya ait silahlarla 248 vatandaşımız şehit edilmiş, binlerce vatandaşımız yaralanmış, gazi meclis bombalanmış, halkın iradesi ile seçilmiş parlamenter rejim askıya alınarak yerine bir dikta yönetimi tesis edilmeye kalkışılmıştır. Bu hain kalkışmanın baş aktörünün FETÖ/PDY olduğu aşikardır.
Bu alçak yapının, yıllar içinde yetiştirerek devlet erkine yerleştirdiği örgüt üyeleri milletin dinini, imanını,değerlerini, duygularını, istismar eden bir  terör örgütü, Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik bütünlüğünü yok etmek ve yerine din kisvesi altında bir devlet inşa etmeyi amaçladığını kaydeden Yıldırım, devamında şu ifadelere yer verdi. 

“Yabancı ülke istihbarat örgütlerinin maşası olan bu yapının vatan, millet, devlet, bayrak  gibi bir derdi yoktur. Dinimize ait kutsal kavramlar, bu yapı için sadece amaca ulaşmak için kullanılan bir araç ve büyük kitleleri istismar etmek için başvurulan yoldur.
Ne ülkemizin toprak bütünlüğü, ne de devletimizin bekası bu alçak yapının değer verdiği kavramlar değildir. Bunun içindir ki, bu alçaklar tarihte eşi benzeri görülmeyen bir ihanete kalkışmış, milletin namuslarını emanet ettiği milli orduya ait silahları vatandaşlarımıza karşı hayasızca kullanmıştır.
Ancak bu alçaklar aziz Türk Milletinin, canına kast eden düşmanlara karşı tarihte pek çok kez canı pahasına yaptığı cesur direnişi göz ardı etmiş ve milletimizin bu hain kalkışmaya karşı da canı pahasına direneceğini düşünememiştir. Nitekim bu kez de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine, O’nun önderliğinde yüce Türk milletimiz tanklara, uçaklara, her türlü ağır silaha karşı göğsünü siper etmiş ve hayasızca süren bu akını da tarihte pek çok kez durdurduğu gibi, bir kez daha durdurmayı başarmıştır.

Bu şanlı destanı kanları ile yazan şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun bir hayat diliyorum. Bu düşünceler ve kararlılıkla bir kere daha yüksek sesle ifade etmek isteriz ki; 15 Temmuz Destanı’nı ‘Unutmayacağız Unutturmayacağız’
Ülkemizdeki mevcut demokratik devlet sistemini kesintiye uğratmayı amaçlayan ve halkın iradesini yok sayan kalkışmalara geçit vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. Bunlara karşı daima tek yürek olarak hep birlikte direneceğiz.  Cenab-ı Hak, şehitlerimize rahmet eylesin ve bütün gazilerimize şifa ihsan eylesin'' diyerek sözlerini tamamladı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol