Öne Çıkanlar sadakat santa ana gunluk yaz diyeti oylama gömbe

Bu haber kez okundu.

Kaş Antik Tiyatrosunda düzenleme yapılacak!
Kaş Antik Kenti Tiyatrosu Işıklandırılacak! Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürü Cemil KarabayramKaş'ın en güzel antik yapılarından biri olan halk dilinde anik tiyotro olarak bilinen "Antiphellos Antik Tiyatrosu, tiyatroya giden yürüyüş yollarının ışıklandırılacağı, kamera sistemi kurulacak ve sahnesine portatif, ahşap ve kaldırılabilir platform kurulacak dedi. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü tarafından hazırlanan projeyle Antiphellos Antik Kenti tiyatrosu ışıklandırılacak. 2008 yılında restorasyonu yapılan antik tiyatroya giden yaya yolları yenilenecek. Güvenlik kameraları kurulacak ve aydınlatması yapılacak. Tiyatronun sahnesine portatif, ahşap ve kaldırılabilir platform kurulacak.


Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürü Cemil Karabayram, "Antiphellos Antik Tiyatrosu, Kaş'ın en güzel antik yapılarından biri. Anadolu'da denize bakan MÖ 1'inci yüzyıldan kalan tek antik tiyatro. Kaş turizmde kültürlerarası buluşma noktası. Turizm sanatla birleştiği zaman anlam kazanıyor" dedi. Antiphellos Antik Tiyatrosu'nu ve tiyatroya giden yürüyüş yollarının ışıklandırılacağını kaydeden Karabayram, "Böylece antik tiyatro gece ziyaret edilebilecek. Geceleri her türlü sanatsal etkinlik düzenlenebilecek.

Düzenlenecek sanatsal etkinliklerle Kaş'ta turizme sanat boyutu etkin bir biçimde katılacak. Kurulacak kamera sistemiyle güvenli ziyaret yapılacak. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun desteklediği proje kapsamında çalışmalar 60 gün içinde tamamlanacak. Antik tiyatro çağdaş bir görünüme kavuşacak. Kaş'ın bir turizm ve kültür kenti özelliğine uygun ilgi odağı haline gelecek" diye konuştu.

Antiphellos Antik Tiyatrosu yeni düzenleme ve çalışmaları özel bir şirket tarafından en kısa zaman içersinde yapılacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol