Öne Çıkanlar sadakat santa ana gunluk yaz diyeti oylama gömbe

Bu haber kez okundu.

Türkiye rekorunu Kaş'ta kırdı, Derya Can'dan yeni rekor

 TürkiyeSualtı Sporları Federasyonu’nun (TSSF) düzenlediği 2017 Serbest Dalış Outdoor Kulüplerarası ve Bireysel Türkiye Şampiyonası Antalya'nın Kaş İlçesinde düzenlendi.  Türkiye  Serbest Dalış Outdoor Şampiyonası  ''Çift Paletli Bifin Sabit Ağırlık'' dalında dünya rekortmeni milli sporcu Derya Can'dan geldi. Milli sporcu 69 metreye dalarak daha önce 68 metreyle Şahika Ercümen'e ait Türkiye rekorunu 1 metre daha ekleyerek kırdı. 

Şampiyonanın ilk gününde Hidayet Koyu’nda 4'ü kadın 29 sporcu mücadele etti. 'Çift Paletli Bifin Sabit Ağırlık' dalında dünya rekortmeni milli sporcu Derya Can, 69 metreye dalarak yeni Türkiye rekoru kırdı. Önceki rekor, 68 metreyle Şahika Ercümen'e aitti. Birgül Erken 62 metreyle ikinci, 43 metreye dalan Bilge Jingiray Aydın ise üçüncü sırada yer aldı.

Derya Can yaptığı açıklamada, '' rekor kırdığı için büyük mutluluk yaşadığını söyleyerek, Avrupa Şampiyonası'nda ilk üçü hedeflediğini, sonrasında da dünya rekoru denemesinin olacağını'' belirtti.
Erkeklerde Rüstem Derin 66 metreyle birinci, aynı metreye dalan Emre Bozkurt ise zaman farkıyla ikinci, 60 metreye dalan Hasan Cengiz Kaynar ise üçüncü oldu.

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, yaptığı açıklamada ''Dünya çapında başarılara imza atan rekortmen sporcuların da yer alacağı Türkiye Şampiyonası’nda paletli bifin sabit ağırlık apnea, paletli monobifin sabit ağırlık apnea ve küp apnea disiplinlerinde madalya için 44 serbest dalış sporcusu mücadele edeceğini 9 Eylül’de (yarın) yapılacak paletli monobifin sabit ağırlık apnea ve küp apnea disiplinlerinde dalış ve Cumhuriyet Meydanı’nda ödül töreni ile şampiyona sona ereceğini'' söyledi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol