Öne Çıkanlar en melih gökçek ceyrek altin fiyatlari dolandırıcı ölü ve yaralılar

Bu haber kez okundu.

Oksijen Emici ile Güvenli Paketleme

Oksijen absorplayıcı ya da bilinen diğer adıyla oksijen emici, neden kullanılır, nerelerde hangi amaçla kullanılır, avantajları ve dezavantajları nelerdir? Bu soruların cevaplarını bulabileceğiniz yazımızda, güvenli bir paketleme ile gıda, ilaç ve taşımacılıkta ve uzun raf ömrü olan ürünlerde kullanılan oksijen emiciler hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Ürünlerin oksijen ile minimum temas kurarak uzun ömürlü olması sağlanıyor, oksijen ile girecekleri olası reaksiyonların oluşturacağı bozulmalardan uzak kalmaları ile şirketlerin ürünleri daha uzun süreler dayanabiliyor bu da gelirlerini arttırmaları konusunda onlara yardımcı oluyor.

Oksijen Emicilerin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Çeşitli paketleme yöntemleri ve ürünlerin taşımacılıkta uzun ömür kazanmalarına sebep olan yöntemler arasında dezavantajı bulunmayan oksijen emiciler, saymakla bitmeyecek avantajlar içermektedir. Bunlar arasında, ürünlerin sağlıklı bir şekilde kalmasını sağlamakta, ürünlerin oksijen ile temasını kestiği için uzun süreli raf ömrüne sahip olmasını sağlamaktadır. Ayrıca tırlar ve gemiler ile taşımacılığı yapılan ürünlerin de uzun süreli yolculuklara dayanabilmelerini sağlamaktadırlar. Saydığımız avantajların yanı sıra oksijen bulunmayan ortama böcek ve benzeri olumsuzluk sağlayacak haşerelerin de girmemesi, ürünler için ekstra bir güvenlik sağlamaktadır.

Oksijen Emicilerin Paketlemede Kullanımı

Oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bu yöntem ile indirgenmiş demir bileşenlerini içeren ufak paketçiler olan  ile ortamın oksijen miktarı neredeyle 0’a kadar indirgenir ve ürünlerin oksijen ile teması kesilir. Bu sayede ürünler sorunsuz bir şekilde paketlenerek saklama ve taşımada kolay bir şekilde kullanılabilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema