Öne Çıkanlar en melih gökçek ceyrek altin fiyatlari ölü ve yaralılar dolandırıcı

Bu haber kez okundu.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Belgesi

Uluslararası alanda gıdaların kullanım amacına uygun olarak üretilmesini ve tüketilmesini sağlayan standartlar bütünü olarak kabul edilen ISO 22000 belgesi gıda güvenliği sertifikası olarak kabul edilmektedir. ISO 22000 belgesi; birincil gıda üreticileri başta olmak üzere gıda ham maddesi üreticileri, ham madde işleyiciler, taşıma ve depolama sürecinde yer alan işletmeler, taşeron işletmeler, toptan veya perakende gıda satış alanları ve gıdanın üretilmesinden son kullanıcı olan tüketiciye kadar zincirde yer alan her işletme tarafından alınması gereken bir belgedir. Bu sertifika işletmeler ve işletme çalışanları açısından şu katkıları sağlamaktadır.

l Tüketiciler için üretilen gıda ürünlerinin güveni gıdalar olmasını sağlar.

l Gıdaların yer aldığı ülke pazarların yasalarına uygun olarak gıda üretilmesini ve pazarda yer almasını sağlar.

l Son kullanıcılar olan müşterilerin gıda tüketim alışkanlıklarının güvenli bir şekilde seyretmesini sağlar, üretici ve tüketici arasında güveni bir bağ oluşmasına katkı sağlar.

l Gıda zincirinde yer alan tüm etkenlerin uluslararası standartlara göre davranmasını sağlayan ISO 22000 belgesi tarafların etkin bir şekilde iletişim kurmalarında da avantaj sağlar.

l İşletmenizin gıda zincirinde yasal olarak yer alması, üreticiler ve tüketiciler tarafından kabl görmesi, üretmiş olduğunuz ürünün ulusal ve uluslararası pazarlarda kabul görmesinin kolaylaşması gibi avantajlara sahip olursunuz.

ISO 22000 belgesi ile marka değerinizi artırabilir, yasal olarak Avrupa Birliği ülkelerinin pazarlarında yer alabilir ve uluslararası bir marka haline daha kısa süre de gelebilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema