Öne Çıkanlar Define yönetmeliği değişti: Göllerde kazı yapılamayacak en Erdoğan: Dindar gençlik istiyoruz canlı bomba transfer haberleri

Bu haber kez okundu.

Faizsiz Ev Almak Mümkün mü?

Faizsiz Ev Almak Mümkün mü?

Ev sahibi olabilmek günümüzde herkesin hayali olsa da banka koşullarının zorluğu ve konut kredisi faiz oranlarının yüksekliği sebebi ile bu durum çok sayıda kişi için pek mümkün olamıyor. Zaten bankalar da kolay kolay konut kredisi vermiyorlar. Kredi için yüksek bir maaş bordronuzun ve sicilinizin temiz olması gerekiyor. Genellikle konut kredisi verilirken eşlerin birlikte çalışması talep ediliyor. bU da çoğu zaman mümkün olamıyor. Peki banka faizine bulaşmadan ve bankaların aracı olmadığı bir şekilde ev sahibi olabilmek mümkün mü? Bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Faizsiz Bir Şekilde Ev Sahibi Olabilmek

Günümüzde faizsiz ev sahibi olabilmeyi destekleyen bir çok sistem kuruldu. Bu sistemler genellikle gün mantığı ile çalışıyor ve belirli sayıdaki kişilerin oluşturduğu gruplar içerisinde yapılan çekilişlere göre ev sahibi olabiliyorsunuz. Sistem almak istediğiniz evi önceden sizinle birlikte belirliyor ve buna göre ödeme tablonuz çıkartılıyor. Siz kaç ay vadede ödemek istiyor iseniz bu vadenin neredeyse yarısında ev sahibi olabiliyorsunuz. Sistemin genel olarak işleyiş mantığı bu şekildedir. Her firma uyguladığı sistemi kendi prosedürleri gereği biraz değiştirse de genel olarak mantık bu şekilde işliyor. Sistem ilk girişte sizden belirli miktarı organizasyon ücreti talep ediyor. Ama bu tutar da bankalara ödenecek olan peşinat tutarından çok daha uygun oluyor. Normalde bankadan kredi çektiğinizde ev fiyatının en az yüzde 20’sini bankaya peşinat olarak bildirmeniz gerekiyor. Bu sistemde daha az tutarda bir organizasyon ücreti ödüyorsunuz.

Faizsiz Ev Almanın Avantajları

Banka kredisi kullanıldığında kredi faiz oranlarının yüksek olduğu dönemlerde almak istediğiniz evin fiyatı banka faizi de üzerine eklendiğinde neredeyse iki katına çıkmaktadır. Siz satmak istediğinizde bu fiyata satamayacağınız için ciddi bir şekilde zarar etme riskiniz bulunuyor. Faizlerin düşük olduğu dönemlerde bile ev sahibi olabilmek için bankalardan konut kredisi kullanabilmeniz gerekiyor ki bu da oldukça zor bir durum. Bankalar konut kredilerini kolay kolay vermiyorlar. Faizsiz sistemin en büyük avantajı sizi faiz mantığından uzaklaştırmasıdır. Böylece faize ödeyeceğiniz çok ciddi bir miktar cebinizde kalıyor.

https://www.faizsizev.org/

https://www.faizsizev.org/en-iyi-ev-alma-yontemi-faizsiz-yontemdir/

https://www.faizsizev.org/faizsiz-ev-almak-mumkun-mu/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema