Öne Çıkanlar en Define yönetmeliği değişti: Göllerde kazı yapılamayacak Erdoğan: Dindar gençlik istiyoruz canlı bomba transfer haberleri

Bu haber kez okundu.

Clean Room Nedir?

Clean room olarak bilinen temiz odalar havadan kaynaklı olan tüm partikül ve mikroorganizmaların yoğunluk derecelerinin kontrol altında tutulduğu odalardır. Bu odaların içerisinde bu tarz mikroorganizmaların oluşması en aza indirilmeye çalışılır. Clean room olarak bilinen bu odaların kullan amaçları oldukça fazladır.

Kullanım amaçları sektörden sektöre farklılık gösteren bu odalar en çok hastanelerde, gıda üretimi yapılan yerlerde, ilaç üretim merkezlerinde tercih edilmektedir. Havada uçuşan mikropları ve tozları en az seviyede ortamlarda bulunduran ortamlar, belirli standartlarda olmak durumundadırlar.

Celan Room Hakkında Merak Edilenler

Temiz odalarda çalışması düşünülen tüm personellerin mutlaka önceden eğitim alması gerekir. Personellerin gerekli standartlara uyulabilmesi için bu odalarda çalışırken özel kıyafetler giymeleri gerekir. Clean room içerisinde bulunan tüm hava HEPA filtrelerinden geçerek odaya girer. Ancak daha yüksek bir temizlik hassasiyeti olan durumlar var ise ULPA filtrelerinin devreye girmesi gerekir. Clean room hakkında merak ettiklerinizi ve daha fazlasını  http://www.termotes.com/clean-room/ sayfasından öğrenebilir ve konu hakkında çok daha fazla bilgi edinme şansı bulabilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema