Öne Çıkanlar hakkari ceren iskur kına gecesi KHK

Bu haber kez okundu.

İpf Tedavi Merkezi

Yaygın görülen bir akciğer hastalığı olan ipf, tedavi edilmesi gereken ciddi bir sorundur. Yapılan çalışmalar ve gelişen tıbbın ipf tedavisi konusunda kesin tedavi edici ilaç ve uygulamaları henüz yoktur. Fakat erken teşhis ve tedavi uygulamasında, ipf hastalarının da yaşam kalitesi yükseltilmektedir. İpf tedavi merkezi olarak, Sağlık Bakanlığı onaylı hizmet veren kurum, bu konuda ciddi başarılara imza atmıştır.

İpf Nedir?

Son dönemde yaygın olarak duyulan ipf nedir konusunda birçok bilimsel araştırma yapılmaktadır. İdiyopatikpulmonerfibrozis hastalığının kısaltılmışı olan ipf, akciğerlerin sertleşmesi, süngerimsi yapısının kaybetmesidir. İpf hastaları, giderek nefes almakta zorlanır ve hızlı ilerleyen bir akciğer hastalığıdır. İlerlemesi kişiyi, solunum yetmezliğine sokar.

İpf Hastalığı

Göğüs hastalıkları uzmanları, göğüs cerrahları, dahiliye hekimleri ve geniş hekim kadrosu ile ipf hastalığı konusunda hastalarını tedavi etmenin yanında her türlü desteği ve bilgilendirmeyi de sağlıyorlar. Kesin tedavisi olmayan ipf hastalarının, yaşam kalitesini arttırmak, hastalığının ilerlemesini önlemek ve tedavi konusunda gerekli eğitimi sağlamak üzere kurulmuş merkez, hasta yakınlarına da gereken desteği sunuyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema