Öne Çıkanlar Barış Manço en Galatasaray'ın 1 aylık fikstürü Florin Andone'den kötü haber geldi Sualtı Sporları

Bu haber kez okundu.

Kuş Kovucu

Tarım alanlarına, mahsullere zarar veren pek çok hayvan vardır. Özellikle kuşlar ağaçlardaki meyveleri, bağlardaki üzümleri, sebze ve meyveleri yiyerek çiftçileri ve hizmet veren kuruluşları telafisi mümkün olmayan zararlara sokmaktadırlar.

Bu zararlıların doğanın bir parçası olduğunu unutmadan onlarla mücadele etmek, ekolojik dengeyi bozmadan mahsulü korumak gerekmektedir. Günümüz teknolojisinde bunun için kuş kovucu cihaz geliştirilmiştir. Bu cihaz 120 desibel şiddetinde ses üreterek zararlıları korkutur. Hiçbir canlıya herhangi bir zarar verilmez. Bu korkuluk dikme, havaya ateş açma vb. yöntemlerden çok daha etkili ve modern bir yöntemdir.

Kuş Kovucu Nasıl Çalışır?

Elma, kiraz, vişne, kayısı vb. ağaçlarınızı; buğday, ayçiçeği, nohut vb. tarlalarınızı; domates, patates bahçelerinizi; üzüm bağlarınızı; balık üretim çiftliklerinizi zararlılara karşı modern ve zahmetsiz şekilde savunmanızı sağlayan kuş kovucu piknik veya LPG tüpüyle çalışır. Manyeto ile ateşleme yapar ve 2-20 dakika arasında manuel zaman ayarlıdır. 120 desibel ses çıkaran bu cihaz zararlıları korkutarak kaçırır.

Kurulumu ve kullanımı son derece basit olan cihazın plastik parçaları güneşe dayanıklıdır. Yağışlı ve rutubetli havalarda dahi çalışır.

Kuş Kovucu Nereden Alınır?

Kuş kovucu satın alırken güvenilir bir markayı tercih etmelisiniz. Satım yapan firmanın tarım sektöründe yetkin olmasına da dikkat edin.

Müşterilerinden olumlu dönüşler alan; güvenilir bir alışveriş süreci, geniş ürün yelpazesi ve doğru fiyatlar sunan Tarım Garaj tercih edilebilecek bir marka olarak karşımıza çıkıyor. https://www.tarimgaraj.com/kus-ve-yabani-hayvan-kovucular1 adresini inceleyebilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema