Öne Çıkanlar EYT son dakika DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu Suya Yansıyan Tarih Deniz baykal yoğun bakımda en

Bu haber kez okundu.

GÜVENİLİR DENETİM HİZMETLERİ

Gözetim, muayene, uygunluğu değerlendirme,  denetim ve belgelendirme kuruluşlarının gözetmenlerine büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu açıdan kuruluşumuzun kadrosunda her daim eğitimli ve deneyimli gözetmenler yer almaktadır. Bu gözetmenler için temel sorumluluklar; üretim aşamaları ve üretimi tamamlanan ürünlerle ilgili olarak yasal düzenlemelerin esaslarına, yerli ve yabancı standartlara ve de çoğunlukla karşılıklı olarak tarafların arasında yapılmış olan sözleşmenin koşullarına uygunluğun olup olmadığını tespit ederek denetim yapmaktır. Kimi zaman da özellikle de dış ticaret işlerinde, yabancı ülkelere gidecek ya da yabancı ülkelerden gelecek olan ürünlerin depolama, nakliye, yükleme ve boşaltma işlemlerinde uygun koşulların uygulanıp uygulanmadığı ve beklenen kıstaslara uygun olarak yapılıp yapılmadığını belirlemeye yöneliktir.

Kuruluşumuz bu konuda geniş hacme sahip bilgi birikimi ile uluslararası alanda kazanmış olduğu haklı deneyimiyle kaliteli, güvenilir, hızlı ve de ilkeli bağımsız denetim hizmetleri sunmaktadır. Bunu gerçekleştirirken de güvenini güçlü çalışan kadrosuna borçludur. Tecrübe sahibi gözetmenlerimiz; analiz, test, ölçüm, muayene, kalibrasyon, doğrulama ve yeterlilik deneyleri gibi pek çok farklı alana yönelik değerlendirme çalışmaları yaparak denetim gerçekleştirmektedirler. Bu nedenledir ki kuruluşumuzun kadrosunda yer alacak gözetmenlerde en az lisans eğitimi alma şartı ve faaliyet gösterilecek olan alana yönelik olarak en az 5 yıllık bir deneyime sahip olma şartı aranmaktadır.

Bağımsız denetim ne demektir?

Ticaret hukukunda bağımsız denetim kavramı, ilk olarak 1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girmiş olan 6102 sayılı Kanun içinde yer almıştır. Bağımsız denetim kavramı; finansal tablo ile diğer finansal bilgilerin, mali raporlama standartlarına göre uygunluk ve doğruluk noktasında makul bir güvence sağlayacak kadar yeterli ve uygun denetim kanıtlarının elde edilmesi amaçlı, denetim standartları içine öngörülen gerekli denetim tekniklerinin uygulanıp defter, kayıt ve de belgeler üstünde denetlenmesi ve değerlendirilip rapora bağlanması anlamını ifade etmektedir.

Bağımsız denetimdeki amaç

Bağımsız denetimdeki amaç; şirketlerin ya da firmaların finansal tablolarının uluslararası muhasebe standartlarına uygun olup olmadığının denetlenmesidir. Bu sayede şirket ya da firmaların finansal tablolarında tam anlamıyla bir standart sağlanacak ve finansal tabloların anlaşılabilirliği artış sağlayacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema