Öne Çıkanlar finans ateşkes Maden pyg 28 şubat

Bu haber kez okundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Memur Alacak!
Memur adaylarını sevindiren haber, dün  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından geldi. Peki  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı  kaç Personel alacak? Dünkü duyuruya göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesine 145 personel alımları yapacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanununun 50 inci maddesi gereği çıkarılan Toplu İş Sözleşmesinde Arabulucuya ve Hakeme Başvurma Yönetmeliğine göre farklı illerde görev almak üzere 145 kişilik boş kontenjan ile belirtilen illerdeki toplu iş sözleşmesi uyuşmazlıklarında görevlendirilmek üzere Seçici Kurul tarafından Arabulucular seçilecektir.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına alım yapılacak iller ise, Adana 6, Ankara 18, Antalya 6, Aydın 3, Bursa 8, Diyarbakır 3, Edirne 5, Elazığ 3, Erzurum 3, Eskişehir 5, Gaziantep 5, İstanbul 20, İzmir 15, Kayseri 3, Kocaeli 10, Konya 6, Malatya 3, Ordu 5, Sakarya 3, Samsun 3, Sivas 3, Trabzon 3, Van 3 ve Zonguldak 3 kişi olmak üzere toplamda 145 kişilik kontenjan ile alım yapılacak.

Başvuru Ne zaman Olacak!

Adaylar  başvurularını ilân tarihine kadar başlatabilir. Buna göre, başvurular en geç 17 Ekim 2017 tarihine kadar yapılmalıdır. Başvurular, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü'ne (Emek Mahallesi, 17 Cadde No: 13 Pk: 06520 Çankaya / ANKARA) son günün çalışma saatlerinin sonuna kadar gönderilmelidir. Ayrıca eksik belgeler için başvuran ve postada gecikme yaşayan başvuranlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvurusunu yapmış ve başvusu onaylanmış adayların görev süresi 30 Aralık 2017 tarihine kadardır. Yeniden müracat etmek isteyen adaylar Arabuluculuk Müracat süresi içerisinde istenilen belgeleri göndermeleri gerekmektedir.

Alınacak Olan Personellerde Aranan Şartlar Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.

657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak.

Herhangi bir siyasi parti organlarında görev almamak.

Medeni ve siyasi hakları kullanma ehliyetine sahip olmak.

Yükseköğretim Kanunu hükümleri saklı kalmak kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli bulunmamak.

Hukuk, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, maliye, iktisat ve işletme öğrenimi yapılan en az dört yıllık bir yükseköğretim kurumunu bitirmiş ve işçi-işveren ilişkileri alanında en az beş yıl çalışmış veya diğer yükseköğretim kurumlarını bitirmiş ve kamu kurum ve kuruluşlarında en az on yıl iş hukukuyla ilgili görevlerde çalışmış olmak.

Sendika şubesi, sendika ve konfederasyonlarda herhangi bir suretle görevli bulunmamak şartları aranmaktadır. 

Çalışmak isteyen adaylardan istenilen belgeler ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının resmi internet sayfasında indirilecek olan başvuru formu, nüfuz cüzdanı veya kimlik kartı örneği, onaylı diploma örneği, hizet belgesi, ikametgah belgesi, 1 adet vesikalık fotoğraf, sabıka kaydı belgesi ve Çalıştığı kurumdan hakkında herhangi bir soruşturma olmadığına dair belge ile başvuru yapabileceklerdir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.