Öne Çıkanlar ailede ayrilik nelerdir gizemli kazı çukuru aşacak köprüler mhp grup toplantısı para kazanma yolları

Bu haber kez okundu.

Yeni Teknoloji Bitki Besinleri

Araştırma konuları genel hatlarıyla, bitki besleme, geleceğe yön verecek organik tarım ,gübre ve uygulamaları, enerji tarımını içermektedir. Araştırmaları hala süren şirketin temel amacı, sektördeki ürün açıklarını bulup yeni fikirler geliştirerek hem amatör hem de profesyonel olarak tarımla ilgilenmiş kişilere yardım edebilmektir.

Verimlilik Artışı

Ufuk tarım, yeniliklere açık ekibiyle birlikte pek çok araştırma yapmakta ve bitkiler üzerinde uzmanlaşmaktadır. Türkiye’deki normal bitkilerin ve süs bitkilerin yeterince verim vermediğini fark eden ekip, yeni ve inovativ bir yaklaşık takınarak ürünler ortaya çıkartmıştır. Gelişmekte olan şehirlerde insanlar, doğayla vakit geçirebilmek için balkonlarında ve hobi bahçelerinde çiçekçilik ile uğraşmaya başlamıştır. Balkonlarda yapılan bu tarım amatör tarım olarak sınıflandırılmaktadır. Amatör tarım yapan insanların, profesyoneller kadar bitkilerden iyi anlamaması da olasıdır. Ufuk tarım sektördeki bu açığı görerek, bitkiler için tek doz gelişim düzenleyici ürünler üretmiştir. Tek kullanımlık paketler halinde sunulan bu ürünler, su ile karıştırılarak bitkiye verilmekte ve bitkinin gelişimini doğru olan yollardan sağlamaktadır. Bu destekleyici ürünler, daha sonra profesyoneller için de uygun hale getirilmiş ve müşterilerinin beğenisine sunulmuştur.

Türkiye’de profesyonel olarak çiftçilikle uğraşan insanların da pek çok eksiği vardı. Verimsiz ürünler elde ettikleri bitkiler, hem maddi hem manevi olarak insanları zora sokmaktaydı. Sürekli araştıran, geliştiren ve yeni fikirler ortaya çıkartan bir ekibe sahip olan şirket, sektördeki bu açığı da fark etmiştir. Topraksız tarım, açık tarla tarımlarında bitkilerin yeterince besin alamadığını ön görmüşler ve ürünler geliştirmişlerdir. Özel dozlar halinde uygulanan gübreler ve bitki besinleri geliştirmiş Ufuk Tarım, oldukça iddialı bir ürün çeşitliliğine sahiptir.

Gelişmelerine Göre Besinler

Bitkiler, insanlar gibi farklı farklı büyüme evrelerinden geçmektedir. Bir bebeğe nasıl yağlı yemekler verilmemeli ise daha büyümeye başlamamış bir bitkiye de olgunlaşmış bitkiler için üretilmiş ürünler verilmemelidir. Bitkilerin gelişimini üç ana evreye ayıran şirket, geliştirdikleri ürünleri sayesinde, her bir dönem için farklı gübreler ve bitki gelişim düzenleyiciler yapmışlardır. Ülkedeki tarımla uğraşan ve amatör tarım yapanlar için oldukça faydalı olan ürünlerini fuarlarda tanıtarak beğeni kazanmaktadırlar.

Farklı Ürünler İçin Özel Gübre

Dünya borsasında ve genel itibariyle Türkiye’de de çok önemli yer teşkil eden bazı besinler vardır. Fındık, kayısı, domates ve patates gibi ürünler ve daha niceleri için özel gelişim gübreleri üretmişlerdir. Ürünlerin daha sağlıklı olması ve sonucunda daha sağlıklı meyveler vermesini sağlayan gübreler, ülke tarımına da oldukça katkıda bulunmuştur. Meyveler, sebzeler, tahıllar, yumrulu bitkiler, endüstri bitkileri, sert kabuklular, baklagiller ve kuruyemişler için de pek çok gübre ve gelişim destekleyici ürünler satmaktadırlar.

Tek Doz Gübre Nedir?

Türkiye’de ve dünyada, bir ilk sayılabilen tek doz gübreler, Ufuk Tarım tarafından geliştirilmiş ve piyasaya alıcılarının ilgisine sunulmuştur. Tek doz halinde kullanılan bu ürünler, bitkilerin sağlığına etki ederken köklerinin sağlamlaşmasını da sağlamaktadır.

İç ve Dış Piyasa

Ufuk tarım, geliştirdikleri bitki teknolojileri ile yurt dışında iyi bir ihracat yüzdesine hakimdir. Genelde Orta Doğu ülkelerine çok fazla satış yapmaktadır. Tropikal bölgeler olarak değerlendirilen çöl tarımı için pek çok büyük ülke ile ortak çalışmalar yürütmüş, büyük deneyler gerçekleştirmiştir. Gerçekleştirilen bu deneylerden sonra, bu Mısır, Ürdün gibi ülkelerde de ciddi bir ihracat yüzdesi elde etmiştir. Ufuk tarım, son yıllarda gerçekleştirdiği yurt dışı satışlarında, kimyevi malzemeler listesinde adını dokuzuncu sıraya taşımıştır. Gün geçtikçe daha da büyük bir ithalat ve ihracat ağına sahip olmayı istemektedir.

Bugünkü durumuna bakıldığında iç satışları %60, dış satışları %40 olarak değerlendirmek mümkündür. Bitkiler için gelişim düzenleyici besinler, çiçek gübreleri ve ek gıdalar üreten şirket, tarım ile ilgilenen herkesin kullanabileceği hem büyük ölçekli hem de küçük ölçekli ürünler üretmektedir. Çiftçilere tarlalarında kullanıp memnun kalacakları, bitkilerin sağlığını doğrudan etkileyen, sağlıklı meyve ve gövde oranını artıran ürünleri çiftçilerin yüzünü güldürecek cinstedir. Ufuk tarımın ürünlerine dilerseniz firmadan direkt olarak, dilerseniz marketlerden dolaylı olarak ve dilerseniz internet sitelerinden sahip olabilirsiniz.

Taklitler

Ülkede kimyevi malzeme ihracatında dokuzuncu sıraya yükselmiş olan Ufuk Tarım’ın ürünleri, hem yurt dışında hem yurt içinde taklit edilmeye başlanmıştır. Uluslararası ve ulusal satışlarda iyi durumda olan firmanın satış yüzdelerine yaklaşabilmek için kurnazlıklar yapan diğer firmalar gerek isimlerini benzeterek gerek ise ürünlerin isimlerini benzeterek satışlarını artırmaya çalışmaktadır. Ufuk Tarım marka olarak kendisini tescilletmiş ve yapılan bu yan sanayi ürünlerine de davalar açarak piyasadan yok edilmesini sağlamaktadır.

Web Sitesi

Ufuk tarım, gelişen teknolojilere ayak uydurmak ve daha çok alıcıya ulaşabilmek için site kurmuştur. Bu sitede bilgi alınabilecek pek çok kanal vardır. Üretilen bütün ürünler hakkında bilgi içerikleri olan sitede, sıvı ve toz gübrelerin kullanımı açısından oldukça bilgilendirici içerikler vardır. Sitede üretilen gübrelerin yanı sıra, bütün ürünlerin nasıl kullanılacağına dair grafikler, şemalar ve yazılı anlatımlar da bulunuyor. Gruplara bölerek hazırladıkları beslenme reçeteleri, pek çok tarım ürününü kapsamaktadır. Hangi ürünün ne sıklıkta kullanılacağını ve nasıl uygulanacağını anlattıkları tablolar vardır.

Bu sektörde hizmet veren diğer şirketlere göre Ufuk Tarım’ın sitesinde bazı ayrıştırıcı özellikler vardır. Müşterilerin şikayet talep formu oluşturması sağlanabilmektedir. Kalite politikasından ödün vermek istemeyen şirket müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı ve markayı üst sıralara çıkartmayı amaçlamaktadır. Sitede verilen indirilebilir linkler sayesinde, kalite politikası hakkında daha fazla bilgi alabilmek için dosyaları indirip inceleyebilirsiniz.

Misyon ve Vizyon Anlayışı

Edindiği misyon ve vizyon sayesinde firma, piyasadaki öncü kuruluş olmak için çalışmaktadır. Misyonları, ulusal ve uluslararası referans laboratuvarı olmaktır. Şirket vizyonu incelendiğinde ise, güvenilir ve uluslararası standartlara uygun doğru teçhizatlar üreterek müşterilerine, teknolojik gelişmeyi çok yakından takip eden çalışanlarıyla hizmet etmeyi sunmaktadır.

Kalitenin en iyi reklam olduğunu bilen şirket, müşterilerini memnun etmek için çıktıkları yolda, kalitelerinden ödün vermeden devam etmektedir. TSE’ye uygun olarak üretim yapmayı amaçlayan firma, doğru yolun kaliteden geçtiğinin bilincindedir. Ufuk tarım, günden güne daha çok bilinir olaya ve daha geniş kitlelere ulaşabilmeyi hedeflemektedir. İstanbul’da bulunan ana şubesini ziyaret ederek daha çok fikir alabilirsiniz.

Sadece sektöründe öncü olmayı planlamayan firma, birçok alanda danışmanlık hizmeti vererek, insanlara daha farklı kanallardan da ulaşmayı planlıyor. Üretilen zirai ilaçların ve gübrelerin analizlerini yapan kuruluş kontrol ve ruhsatlandırma danışmanlığı da yapmaktadır.

Geçtiğimiz yıllarda yaptığı araştırma - geliştirme - üretme çalışmalarında birçok devlet projesine imzasını atmıştır. Hedeflerinden bir diğeri yenilenebilir ve geliştirilebilir ürünler üretmek olan Ufuk Tarım, her gün bir önceki günden daha fazla fikir üretmeyi amaç edinmiştir. 2004 yılından günümüze kadar yurt dışına, tam on beş ülkeye ürünlerini tanıtma ve satma şansı yakalamıştır. Tek doz gübreler, bitki geliştiriciler ve özel beslenmeler yurt içinde tercih edildiği kadar yurt dışından da talep görmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
irfan home