Öne Çıkanlar 7.3 31 şüpheli brüt Samsungun Galaxy A9 Pro ozellikleri kiralık sepetli vinç

Bu haber kez okundu.

Uluslararası Okul Standartlarında Eğitim

25 yıldan fazla tecrübeye sahip olan eğitim kurumumuz the British International School Istanbul’un eğitim kalitesinin ve tecrübesinin Türk öğrencilere de aktarılması amacıyla açılan okulumuz uluslararası okul standartlarında eğitimlerine Türk-İngiliz Karma Müfredatı ile devam etmektedir. Kurumumuzun BISI National School ve BISI İnternational School olmak üzere iki adet İngiliz okulu bulunmaktadır. Kurumumuzun amacı bu üst düzey uluslararası okul eğitim olanaklarından Türk öğrencilerinin de faydalanmasını sağlamaktır.

Felsefemiz

Eğitim kurumu olarak felsefemizi;

1. Öğrencilerimize eğitim sektöründeki en yüksek standartlarda eğitim vermek

2. Hoşgörüyü ön planda tutarak, pozitif davranış değişiklikleri sağlamak

3. Sorumluluk sahibi olmayı ve gerektiğinde değişen durumlarda öğrencilerimizin risk

alabilmelerini sağlamak

4. Öğrencilerimizin yaşlarına uygun olarak, fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini sağlamak

5. Öğrencilerin yaratıcılık özelliklerini serbestçe ortaya çıkarabilmeleri için gerekli ortamları

hazırlamak

6. Öğrencilerimizi çevreye saygılı ve ilgili bireyler olarak yetiştirmek

7. Öğrencilerimize sürekli sorgulama yeteneği kazandırarak, mükemmele ulaşma yollarını

öğretmek olarak sıralayabiliriz.

Okulumuzun Amaçları

Okullarımız tek çatı altında iki farklı okuldan oluşmaktadır. Okullarımızda 40 farklı ülkeden  öğrenciler bulunmakta, Türk öğrencilerimizin eğitim aldıkları okulumuzda eğitim sistemi olarak ise İngiliz Okulu eğitim programları doğrultusunda hazırlanmış Türk ve İngiliz karma müfredatı uygulanmaktadır. Uluslararası okul ortamı sunan bu kurumumuzda 3 yaş itibarı ile öğrenci almaktayız. Bizler okullarımızdaki tesis ve eğitimcilerimiz ile öğrencilerimizin heveslerine, güvenlerine ve bağımsızlığına ilham vermekteyiz. Tüm öğrencilerimize farklı inançlar, kültürler, değerler, kişilikler ve beceriler hakkında farkındalık ve saygı kazandırmaya çalışmaktayız.  Zekeriyaköy kampüsümüzde öğrenciler doğa ile iç içe olmanın ayrıcalıkları keyfini de elde etmektedir.

Okulumuzdaki Eğitim Esaslarımız

Yabancı dil  eğitiminin öğrencilere küresel değer kattığına inanan bir okuluz. Yabancı dil eğitimimize ek olarak, ikinci dil olarak İngilizce eğitimini de profesyonel olarak vermekteyiz. Yetersiz İngilizce seviyesi ile bize katılan öğrenciler bile, kısa sürede yabancı dilli müfredatımızı takip edebilecek seviyeye gelmektedirler. Okullarımızda, yaratıcı bir sanat programımız, müzik, tiyatro ve görsel sanatlar eğitimlerimiz bulunmaktadır.

Ayrıca çeşitli spor dallarında da İngiliz Okulu gelenekleri ile de öğrencilerimizi desteklemekteyiz. Bu faaliyetlerin yanı sıra, hem okuldan sonra hem de okul saatleri içinde çok değişik müfredat dışı aktivitelerimiz (yüzme, satranç, fotoğrafçılık vb.) bulunmaktadır.

Eğitim Sistemimiz

Okulumuzda eğitimle görevli tüm personelimiz lisans seviyesinde eğitimli ve sertifikalı Türk ve İngiliz öğretmenlerdir. İngiliz Okulu stratejilerine de takip ettiğimiz okulumuzda, tüm eğitim ve öğretim faaliyetlerimizde öğrenci velileri ile sıkı bir koordinasyon içinde bulunmaktayız. Kurumumuzda okul öncesi, ilköğretim bölümlerimiz bulunmaktadır. Daha üst yaş grupları ise kademeli olarak açılarak ilerleyecektir. Okul öncesi eğitim olarak; fiziksel, kişisel, sosyal ve duygusal gelişim, iletişim ve dil, okuma yazma, matematik, dünyayı anlama ile sanat ve tasarım konuları işlenmektedir.

İlkokul öğrencilerimize geliştirilmiş Türk-İngiliz Karma Müfredatı ile birlikte verdiğimiz İngilizce eğitiminin yanı sıra 3. sınıftan itibaren Fransızcayı da öğretmekteyiz. İlerleyen yıllarda Lise bölümümüzü bitiren öğrencilerimizin MEB diploması ile IB diploması da almaları için gerekli altyapıyı anaokulundan itibaren sağlamaya başlamaktayız. Bu diploma sayesinde yurt dışında lisans eğimi almak daha kolay olmaktadır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
irfan home