Öne Çıkanlar Gri liste ile aranan Seyithan Acay öldürüldü Galatasaray'ın 1 aylık fikstürü canlı bomba beyin göçü en

Bu haber kez okundu.

Porselen Diş Kaplama Uygulamaları

Porselen diş kaplama uygulamaları, orijinal diş üzerine yapılan ve ana maddesi porselen olan bir diş tedavisi yöntemidir. Bu tedaviye ile; zarar gören ve görünümünde hoş olmayan değişiklikler olan dişlere hoş bir görünüm kazandırılır ve sağlıklı gülüşler elde edilir. Diş kaplama, porselen diş uygulamalarında, porselen yapraklar dişlerin üst kısmına yerleştirilir.

Porselen diş tedavisi uygulaması, her kişiye özel olarak planlanır ve uygulanır. Bu uygulama sonucunda kişilerin daha sağlıklı bir diş yapısına sahip olması ve daha estetik bir görünüme ulaşması amaçlanır.

Porselen Diş Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Porselen diş kaplama uygulamaları çeşitlere ayrılmaktadır ve porselen kaplama çeşitleri şunlardır:

Full Porselen Kaplama

Tek Diş Porselen Kaplama

Ön Diş Porselen Kaplama

Full porselen kaplamada, dişin ön ve arka yüzleri kaplanır ve bu uygulamanın süresi diğerlerine göre uzundur. Tek diş porselen kaplamada, genellikle bir travma sonucu hasar almış dişlere uygulana kaplama çeşididir, tek bir diş üzerine uygulama yapılır. Ön diş porselen kaplama ise estetik görünüm elde edilmesi için sadece ön dişlere uygulanır.

Porselen diş kaplama uygulamaları, diş yapısının bozuk olduğu durumlarda, diş eksiklikleri durumlarında, diş kırıklıklarında ve dolgu işlemi yapılmış çürük dişlerde gerçekleştirilebilmektedir.

Kimler Porselen Diş Kaplama Uygulaması Yaptıramaz?

Porselen diş kaplaması genellikle herkese uygulanabilmektedir fakat bazı durumlarda uygulamanın gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Dişleri ileri düzeyde çürük olan kişilerin, ciddi seviyede diş eti hastalığına sahip olan kişilerin ve diş enfeksiyonu olan kişilerin porselen diş kaplaması yaptırması mümkün değildir.

Akvadent, hastalarına en iyi hizmeti sunan ağız ve diş sağlığı kliniklerinden biridir. Eğer siz de porselen diş kaplama uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız www.akvadent.com adresini ziyaret etmeyi ve diş tedavisi hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için klinik ile iletişime geçmeyi unutmayın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema