Öne Çıkanlar satılık köpek MKE Ankaragücü trafik Kazası Nokia n9 ekranı en

Bu haber kez okundu.

Iso Belgelendirmeleri

Uluslararası standartlara uygun olarak işletmelerin çeşitli denetimlerden geçerek ISO belgesi sahibi olması istenmektedir. Bu hizmetler için denetleme ve belgelendirme kuruluşları devlet kurumları tarafından akredite edilmektedir. PCA ülkemizde yetkili bir kuruluş olarak sistem ve ürün belgelendirme ile muayene hizmetleri alanındaki tüm belgelendirme hizmetlerini veriyor.

Bilginin Önemi

Tüm kamu ve özel kuruluşlar için bilgi her zaman önemlidir. Sahip olunan bilgi rekabet piyasasında firmalar için en önemli varlıktır. Bilgilerin güvenliğinin sağlanabilmesi için firma sistem belgelendirme çalışmaları içerisinde ISO 27001 belgelendirmesi bulunuyor. Bu çalışma bilgi güvenliği yönetim sistemi denetimi sonrasında düzenlenmektedir. Firma yaptığı tüm denetimler sonunda yaptığı belgelendirme işlemlerini TSE kurumuna onaylatarak belgeye resmiyet kazandırıyor. İşletmeler yeni projelerini kabul ettirebilmek için öncelikle bilgi güvenliği yönetim sistemi belgesine sahip olmalı ve bu belgeyi projeleri ile birlikte ilgili kuruma sunmalıdır. Firma bu hizmetlerini eğitimli ve deneyimli ekipleri ile yapıyor.

Enerji Maliyeti

Kurum ve işletmeler için en büyük yükü enerji faturaları oluşturmaktadır. Faaliyet aşamasında kullanılan enerjinin doğru yönetilebilmesi için ISO 50001 denetiminin yapılması gerekir. Enerji yönetim sistemi denetimleri ile kullanılan enerjiyi en verimli nasıl kullanılacağı ve israfın önüne geçilmesi amaçlanıyor. Enerji tasarrufundaki asıl amaç enerjiyi en verimli şekilde kullanarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır. Firma yaptığı denetimler ile enerji kaynaklarının depolanması, gereksiz kullanımların önüne geçilmesi ve belirlenen standartlara göre uyumluluğun sağlanması için yapılıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema