Öne Çıkanlar chp belediye başkanları muhendis İnstagram bayilik Muratpaşa Belediyesi

Bu haber kez okundu.

Isı Yalıtımı Açısından Pencere Seçimine Dikkat Edin

Sevgili dostlar; yaz sezonunu kapattım.  Elbette bu süre içerisinde bloğumla çok ta ilgilenemedim.

Isı yalıtımını pencereler tarafından yaptırmak istiyorsanız mutlaka ısıcam sinerji tercih etmelisiniz. Yıllardır süregelen yalıtım çabalarını ısıcam sinerji tek başına hallediyor. Peki, nedir bu ısıcam sinerji? Çift camlarda cam boşluklarındaki yüzeylere hava doldurulurken ısıcam sinerji pencere modellerinde hava yerine argon gazı doldurulur. Bu gaz sayesinde ortam sıcaklığı korunmuş olur.

Isıcam sinerji camları ısıyı en iyi şekilde ileten ve müthiş derecede ısı yalıtımı yapan camlardır. Nereden mi biliyorum? Çünkü evime taktırdım ve bizzat gördüm yaşadım. Evet, ilk zamanlarda biraz maliyetli geliyor fakat yaklaşık 2 ay içerisinde yaptığı masrafı tekrar kazandırıyor. Örneğin normal şartlarda 500 TL doğalgaz faturası ödüyorsanız ısıcam sinerji yaptırdıktan sonra yarı yarıya ödüyorsunuz.

Isıcam Sinerji Farkı

Isıcam sinerji, ısıyı kontrol edebilme özelliğine sahiptir. Özellikle kış aylarında soğuk havanın zirvede olduğu zamanlarda içeriye girecek olan soğuğu keserek güneş ışınlarından maksimum derecede faydalanıp içeriye sıcak hava dolmasını sağlıyor. Aynı zamanda pencerenin önünde soğuk hava dolmasını önleyerek camların da buharlanmasını önlüyor. Bu çoğu zaman çok büyük avantaj sağlıyor. Çünkü sıcağın tadı ısıcam sinerji ile sağlanıyor.

Ben evime ısıcam sinerji yaptırdıktan sonra camlarımın buharlanmadığını gördüm ve evimin eskisinden daha sıcak olduğunu fark ettim. Bu nedenle şiddetle herkese tavsiye ediyorum. Gerçekten çok iyi fayda ediyor ve ısınmak için saatlerce çaba harcamaya ve yüksek faturalara gerek kalmıyor. Isıcam sadece kış aylarında faydasını göstermiyor. Yaz aylarında da dışarıdaki güneş ışınlarını %40 oranında azaltarak içerinin daha serin kalmasını sağlıyor. Yaz kış rahatlıkla kullanıldığı için ben de ısıcam sinerji yaptırmayı tercih ettim. Sizler de güvenilir firmalar ile anlaşarak evinize hatta işyerinize ısıcam sinerji yaptırabilirsiniz.

Kaynak; https://ortaklarcam.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema