Öne Çıkanlar Ersun Yanal: Bir şeyleri değiştirmek için çaba harcıyoruz pyd Güneş Paneli MSB: İkinci ortak devriye tamamlandı Umut Nayir: Duygusal ve mutluluk verici bir akşam

Bu haber kez okundu.

İnsani Yardım Vakfı Nedir? Nasıl Çalışır?

İnsani Yardım Vakıfları din, dil, ırk, mezhep, bölge, cinsiyet ayrımı yapmaksızın dünyanın neresinde olursa olsun sıkıntı yaşayan, zulüm gören ya da görmekte olan, bir çeşit felakete uğramış, aç ve açıkta kalmış, savaş ortamında bulunmak zorunda kalan insana destek olan kuruluşlardır.

İnsani Yardım Vakıflarının Amaçları

İnsani yardım vakfı yukarıda bahsedilenlerin devamında doğal afetler sonucu mağdur olmuş yalnız kalmış, sakat kalmış, yaralanmış, evi yurdu olmayan tüm insanalar hiçbir ayrım yapmaksızın yarım ulaştırmak bu tarz mağduriyet yaşayan insanları sahip olmaları gereken temel hak ve hürriyete kavuşturmaya çalışan yeniden temel hak ve hürriyetlerini elde etmelerini sağlamak üzere kurulan tamamen insani değer duygularını ön plana çıkartan kuruluşlardır.

Siirt Vakfı'nın Hedefleri ve Uygulamaları

SiirtVakfı kurulduğu ilk günden beri tüm bu konular ile ilgili olarak insanlığa yardım etmeyi kendisine amaç edinmiştir.

İnsani yardım vakfı olarak Siirt Vakfı tüm çalışmalarını açıkça ortaya koyabilmektedir. Çalışmalarımız tüm açıklığı ile kamuya sunulmaktadır. Yapılan bağışların nerede ve ne şekilde değerlendirildiği, hayata geçirdiğimiz projelerimizin iç denetimlerinin ne şekilde gerçekleştiği, vakfımız yardımlarını yaparken prensipleri nelerdir. Hangi kriterler çerçevesinde bağışlar yapılmaktadır. Vakfımızın çalışma prensipleri ve uyguladığı ilkeler nelerdir. Kolaylıkla bilgi alınabilinir. Bunun için vakfın web sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://siirtvakfi.org.tr/

Periyodik olarak yayınlanan raporlarımız ile bağışçılarımıza, gönüllülerimize, resmi kurumlara ve kuruluşlara iletilmektedir.

2019 yılında vakıf olarak Uganda’ya yetimhane ve su kuyuları açılmasına yönelik olarak çalışmalar başlatılmıştır. Aynı zamanda Afrika’da iftar organizasyonları yapılmıştır. Bölgemizde ise yıl içerisinde birçok başarılı işlere imza atılmış, ramazan dolayısı ile iftar yemekleri organize edilmiştir.

Vakfımız insani yardımlarına önümüzdeki yıllarda da ara vermeden, hız kazandırarak devam etmeyi amaçlamaktadır. Hedefimiz daima ne şekilde olursa olsun mağdurun yanında olabilmek onları en iyi şartlara ulaştırabilmektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema