Öne Çıkanlar android cumhuriyet baş savcılığı deaş operasyonu demet akalın Balotelli'ye başkanı da ırkçılık yaptı

Bu haber kez okundu.

İcra Hukuku Avukatı

İcra hukuku, yargılama hukuku ile yakın ilişkisi olan bir hukuk dalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu hukuk dalının konusu ise,  borcunu ödemeyen borçlunun borcunu alacaklı kişinin talebi sonucunda nasıl karşılayacağıdır. Alacakların borçludan nasıl tahsil edileceği kanunen düzenlenmiştir ancak bunu gerçekleştirmek için takip gerektirmektedir. Bahsi geçen takip ise en sağlıklı olarak bir avukat ile yapılabilmektedir. Ancak tercih edilecek avukatın icra ve iflas davalarında tecrübeli olmasına, ulusal ve uluslararası icra iflas mevzuatına hâkim olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ankara İcra Daireleri ve İcra Mahkemeleri

Ankara’da adliyelerin bölünmesiyle İcra Daireleri ve İcra Mahkemeleri de Söğütözü semtine taşınmıştır. CHP genel merkezi yanındaki ek binada 32 adet İcra Dairesi ile MTS takiplerinin yapıldığı Büro bulunmaktadır. Yine Ankara İcra Mahkemeleri de bu binada yer almaktadır. Ankara Avukat Barosu da buraya belirli zamanlarda servis düzenleyerek mensuplarının ulaşımına katkıda bulunmaktadır.

Ankara İcra Hukuku Avukatının Davalara Katkısı Nedir?

İcra hukuku davaları genel olarak zorlu süreçleri içeren davalardır. Çünkü bir tarafta alacaklı diğer tarafta ise borçlu yer alır ve borçlu taraf sürecin uzamasına neden olabilir. Bunun için iptal davası açabilir ve hatta muvazaalı işlem yapabilir. Bunların tespit edilmesi ve alacaklı kişi veya tüzel kişinin çıkarlarının korunması için mutlaka bir avukat ile görüşerek hukuki destek alınmalıdır. İcra avukatı ise, dava sürecinin en başından borcun temin edilmesine kadar geçen süre içerisinde etkin bir rol oynar ve süreci en iyi şekilde yönetir.

Avukat, borçlunun mallarının haciz edilmesi ile başlayan dava sürecinden mallarının satışının gerçekleşmesi ve paraya çevrilmesine kadar her aşamada müvekkili ile iyi bir iletişim kurar. Böylece müvekkilinin hem maddi hem de vakit konusunda kayıp yaşanmasına da engel olur.

Tüm bunların yanı sıra icra takibi sadece alacaklı kişi açısından ele alınmamalıdır. Çünkü borçlunun da icra takibine karşı bir icra avukatı ile çalışması yararına olacaktır. Özellikle itiraz sürecinin kaçırılmaması veya kişi borçlu olmadığı halde tarafına kötü niyetli olarak açılmış takiplerin bertaraf edilmesi açısından avukat desteği almak büyük önem taşımaktadır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema