Öne Çıkanlar en personel alimlari iskur Uzman Çavuş Batuhan Tank Galaxy S8 soguk

Bu haber kez okundu.

Hain plan engellendi! İstanbul'dan El Bab'a uzanan operasyon

Terör örgütü, tonlarca patlayıcı ham maddesi hazırladı, Suriye'deki Türk birliklerine saldırı planladı. Jandarma'nın başarılı operasyonu ile emellerine ulaşamadan yakalandılar.

ÇAMAŞIR SUYU İLE KAMUFLE EDİLDİ

Hain planın rotasında başlangıç noktası İstanbul Başakşehir'di. İkitelli'deki bir depodan, patlayıcı yapımında kullanılacak 19 bin 600 kilogramlık nitrik asit bidonlarla bir TIR'a yüklendi. Patlayıcı ham maddesi, bidonların üst kısımlarına koyulan çamaşır suyu ile kamufle edildi.

Kocaeli'de kamufle işe yaradı ve TIR kontrolden geçti. Bir sonraki durak, Kilis'teki Çobanbey Gümrük Kapısına götürüldü. Amaç, patlayıcı ham maddesini Suriye'ye geçirip El-Bab'a ulaştırmaktı.

EL-BAB'DAKİ DEPOYA BASKIN

Ancak sınırdan geçemeden yakalandılar. TIR şoförü ve nakliye firmasının sahipleri gözaltına alındı. Gaziantep'te de bir kimya firmasında çalışan 2 Suriyelinin terör örgütlerine patlayıcı ham maddesi temin ettiği belirlendi.

İstihbarat çalışması sonucu, TIR'ın son durağı olan El-Bab'daki depoya da ulaşıldı.

Jandarma birlikleri depoya baskın düzenlendi. Patlayıcı madde yapımında kullanılacak çok miktarda amonyum nitrat ve sıvı kimyasal ele geçirildi. Depo sahibi Suriyeli de gözaltına alındı.

Kaynak: TRT

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ
Anahtar Kelimeler:
El Bab Türk Birlikleri

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema