Öne Çıkanlar en Ordu Valisi Seddar Yavuz Orman Geçici İşçileri Uzm. Dr. Nilgün Polat Karadeniz

Bu haber kez okundu.

CHP’de İzmir Belediye Başkan Adayı Netleşiyor

Cumhuriyet Halk Partisinin Anketinde Sürpriz Aday

İzmir'de yeni bir anket daha yaptıran CHP'nin aday listesinde yerelde tanınan, bilinen fakat siyasi çevrelerce henüz adı duyulmamış bir isim göze çarpıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Erdal Aksünger, Selin Sayek Böke, Özgür Özel, Tunç Soyer, Tuncay Özkan, Abdül Batur ve Murat Bakan gibi siyasetin içinden isimlerin yanında Figen Baz isimi de geçiyor. İzmir'de CHP'yi İYİ partinin destekleyeceği biliniyor. Fakat Cumhuriyet Halk Partisi hala İzmir için adaylarını açıklamıyor ve bu konuda adeta genel başkan dahi ser verip sır vermiyor. Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken kulislerde CHP'nin İzmir'de sürpriz bir aday çıkaracağı öne sürülüyor; Figen Baz.

Figen Baz Kimdir?

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için adı geçen Figen Baz 1966 İzmir Karşıyaka doğumludur. 15 yıldır İzmir’de faaliyet gösteren Ekol Hastanesi’nin ve Duymer İşitme Cihazları’nın sahibi ve kurucusudur. Bir Avukat, biri Halkla İlişkiler Uzmanı iki oğlu bulunan Figen Baz, Opr. Dr. Mehmet Baz’ın da eşidir.

Bosna kökenli bir aileden gelen Figen Baz’ın babası yıllarca Çiğli’de doktorluk yapan ve Boşnak Salih olarak tanınan Dr. Salih Salnur’dur. Aynı zamanda Ekol Sanat Galerisi’nin de sahibi olan Figen Baz, sanat çevrelerinde de yakından tanınıyor.

İş hayatı ve sosyal yaşamdaki faaliyetleriyle bilinen Figen Baz ailesi ile birlikte bugüne kadar Çiğli’de sağlık alanında önemli yatırımlar yaptı. Son yıllarda aile olarak Seyrek yolunda aldıkları 50 dönüm arazi üzerinde üniversite kurma çalışmalarını yürütüyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema