Öne Çıkanlar aile tatil unesco finans Anne

Bu haber kez okundu.

Bakırköy'de koronavirüs testi kuyruğu bugün daha da uzadı

Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde koronavirüs testi için gelenlerin oluşturduğu kuyruk bugün daha da uzadı.

Yetkililerden yapılan sokağa gerekli durumlar haricinde çıkmama uyarılarına dikkat ettiklerini belirten vatandaşlar, yüksek ateş, öksürük ve nefes darlığı gibi sebeplerden dolayı test yaptırmak istediklerini söyledi.

Sıradaki bazı vatandaşlar "1 metre" kuralına riayet ederken bazılarının buna dikkat etmediği görüldü. Yüksek ateş şikayetiyle hastaneye gelen 40 yaşındaki Murat Kaya, çevresinde kimseye koronavirüs teşhisi konulmadığını belirterek, şunları anlattı:

"Son 2 haftalık süreçte hijyen kurallarına dikkat ettim ve dengeli beslenmeye çalıştım. Sürekli kolonya kullanıyorum. Evden çok önemli bir ihtiyaç yoksa çıkmıyorum. Sadece benim değil sevdiklerimin de sağlığı söz konusu. Dün akşam ateşimin yüksek olduğunu hissettim ve kontrole geldim. Tedirgin değilim. Koronavirüs teşhisi konulsa bile atlatacağıma inanıyorum."

Öksürük şikayetiyle hastaneye gelerek test yaptırmak istediğini belirten Canan Tan da bir haftadır evden çıkmadığını belirterek, "Açıkçası endişeliyim, 1 haftadır evden çıkmıyorum ama dün akşam öksürük başladı. Onun için geldim." ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema