Öne Çıkanlar Evleneceksen gel bu hafta transfer haberleri okula silahlı saldırı trafik Kazası en

Bu haber kez okundu.

Bakan Kurum’a Videolu Çağrı – DKY İnşaat Mağdurları

DKY İnşaat’ın Esentepe Mahallesi, İnönü Caddesi’nde ‘Kentsel Dönüşüm’ kapsamında kat karşılığı aldığı, dönemin Belediye Başkanı Altınok Öz’ün de katılımıyla yıktığı 24 Blok 301 konutlu sitenin, 2015 yılında imzalanan sözleşmeye rağmen, inşaatına başlamadığı gibi kiralarını da ödemediği Ak-El mağdurları Bakan Kurum’a taleplerini sosyal medya üzerinden video ile duyurmaya çalışıyor.

"MAĞDURİYETİMİZ DEVAM EDİYOR"

Kooperatif Başkanı İbrahim Karslıoğlu sosyal medya hesabında yayınladığı video ile Bakan Kurum’a taleplerini iletti. Karslıoğlu 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Murat Kurum’un DKY İnşaat firmasına yönelik olarak yaptığı konuşmasında “Artık bu insanların peşini bırak. Başka projelerine odaklan. Bu insanlar senden korkmuş.”ifadelerini hatırlatarak bu talimatın henüz yerine getirilmediğini söyledi. Kooperatif Başkanı şu sözlerle Kurum’a seslendi; “Bizlerin 4 yıllık mağduriyeti hala devam etmektedir. DKY inşaat firmasından bizleri kurtarınız. Bu yaşlı, mağdur insanları güçlünün yanında ezdirmeyiniz. Bu Ramazan gününde bizlere sevinçli haberler vererek DKY firmasının üzerimizdeki baskısı ve eziyetine bir son veriniz.” İfadelerini kullandı.

Karslıoğlu'nun Bakan Kurum'a seslendiği videonun tamamını buradan izleyebilirsiniz.

"PROBLEM ÇIKARMAYA DEVAM EDİYOR"

Kooperatif mağdurlarından Mustafa Atakuru ise şu sözlerle Bakan Murat Kurum’a seslendi; “31 Mart yerel seçimlerinden önce Akel Kooperatifiyle ilgili sorunlarımızı sizin huzurlarınızda dile getirmiştik. Yine aynı gün sizin kesin talimatınız olmasına rağmen yüklenici inşaat firması, DKY İnşaat, bu talimatın üzerinden 40-45 gün geçmesine rağmen problemlerimizi çözmedi ve problem çıkarmaya devam ediyor.” sözlerini kaydederek Ramazan ayı içerisinde hayırlı haberler duymayı beklediklerini belirtti.

Mustafa Atakuru'nun Kurum'a seslendiği videonun tamamını buradan izleyebilirsiniz.

NE OLMUŞTU?

27 Mart 2019 tarihinde Esentepe Mahallesi’ne gelerek Akel Kooperatifi mağdurlarıyla görüşen ve sonrasında da İnşaat firması sahibi olan Ali Dumankaya’yı telefonla arayarak konuyu bir de Dumankaya’dan dinlemişti. Bunun üzerine Murat Kurum, Dumankaya’ya şu ifadeleri kullanmıştı, “Bu insanları neden mağdur ediyorsun. Başka projeden para kazan, bu insanları bırak artık zorlama.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema