Öne Çıkanlar satılık köpek MKE Ankaragücü trafik Kazası Nokia n9 ekranı en

Bu haber kez okundu.

Bahar Ayına Özel Ferace Modelleri

Ferace genel bir tanımı ile mantoyu andıran ancak manto tasarımından farklı olarak sırt kısmından aşağıya doğru bollaşan rahat kesimli kıyafetlerdir. Özellikle tesettürlü hanımların dışarıya çıkarken giydikleri ürünlerdir. Her sezon ferace tasarımları giyilebildiği gibi, daha çok kış ayından bahar ayına ve sonbahar aylarında kışa yaklaşırken sıklıkla tercih edilen kıyafetlerdendir. Özelikle bu bahar sezonun renkleri ve tasarımları oldukça iddialı ürünlerden oluşuyor. Feraceler rahat kesim olmalarının yanında, iddialı tasarımları ile göz kamaştırıyor. Bahar ayları soğuktan sıcağa geçişin ve ne giyilmesi gerektiği konusunda sıkça ikileme düşülen süreçlerdendir. Bu nedenle hanımlar için ferace tasarımları oldukça kurtarıcı bir seçim olmaktadır. Bahar ayına özel ferace tasarımlarında en önemli detay ise iklime uygun kumaş özelliği ile ürünlerin dikimine karar verilmesidir.

Bu Sezon Bahar Ayında Feraceler Çiçek Açıyor

Ferace tasarımları genelde sade ve klasik tasarımlar olarak bilinse de, bu sezon tamamen bu tasarımların yerini çiçekli desenler alıyor. Özellikle gabardin kumaş ferace tasarımlarının hem yaka hem de kol detaylarına işlenen çiçek desenleri göz kamaştırıyor. Renkli giyinmeyi seven hanımlar için bu bahar ayında ferace tasarımları doğadan aldığı ilham ile mağazalarda yerini alıyor. Klasik çizgilerden vazgeçemeyen hanımlar için de ferace tasarımları unutulmamış. Bol ve klasik kesim feracelerde bu sezon her sezon olduğu gibi hanımların vazgeçemeyeceği ürünler arasında bulunuyor. Yine bu sezon plise tasarım feracelerde hanımların en gözde kıyafetleri arasında çoktan yerini almış durumda. Özellikle yumuşak dokuma kumaş ile tasarlanan bu modeller yaz ayına özel olarak hazırlanıyor.

Ferace Seçiminde Dikkat Edilecek Detaylar nelerdir?

Ferace seçiminde en sık yapılan hatalardan birisi de kalıpları dar olan ürünlerin tercih edilmesidir. Feracenin özelliği salaş olması ve kişiyi rahat ettirmesidir. Ferace genel bir tanımı ile dışarıya giderken kıyafetin üzerine giyilen bir üründür. Özellikle bu sezon hareketli tasarımların yer aldığı ürünler nedeni ile şal ve eşarp seçiminde sadeliğin daha kalıcı olması gerektiğidir. Özellikle desenli ferace modellerinde sade eşarp ve şal kullanımına özen gösterilmelidir. Bir diğer önemli detay ise ferace kumaşının hem bahar mevsimine hem de yaz ayına uygun bir dokuma özelliğine sahip olması gerektiğidir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema