Öne Çıkanlar en gümüşhane personel alimlari iskur trafik Kazası tek teker yiğit

Bu haber kez okundu.

Asma Tavan Sistemleri Uzmanı: Yef Yapı

Asma Tavan Sistemleri Uzmanı: Yef Yapı

İnşaat sektöründe oldukça yaygın bir kullanım ağına sahip asma tavan sistemleri adı ile bilinen ters tavan uygulaması birçok yapı örneğinde görülmektedir. Ev, işyeri ve kamelyalarda üst örtü sistemi olarak başvurulan bir uygulamadır. Bu örtü sisteminin tercihinde dekorasyon ve hafiflik önemli rol oynamaktadır.

 Binaların son katlarında uygulanan bu sistem, daha çok çatı katı yapılarda üst örtü sistemi olarak karşımıza gelmektedir. Daha çok hafif malzemeler kullanılmakta, bina taşıyıcılarına fazla yük bindirilmemektedir. Bu malzeme betonarme yapılara oranla estetik ve hoş görüntü oluşturmaya müsaittir. Asma tavan uygulaması, çatı altına tek başına uygulanabilirken, beton atılmış yapılara sonradan tekrardan uygulanabilmektedir.

Bu gibi uygulamalar hakkında daha fazla bilgi almak için: https://yefyapi.com.tr/cozumler/asma-tavan/

 Asma Tavan Sistemlerinin Uygulanışı ve Sebepleri

 Ortaya konan mimari yapının son katının örtü sistemi, beton kullanılmadan çatı ile kapatılır ve sonradan içerden ortaya konan ızgara sistemi tersten kapatılır. Bu şekilde ortaya çıkar sistemler, asma tavan sistemleri adı ile anılmaktadır.

 Bu örtü sitemi sadece yapıların son katlarında uygulanan bir sistem değildir. Bütün katların tavan kısımları başta estetik olmak üzere birçok sebep itibariyle asma tavan sistemleri adlı estetik örtü ile kapatılabilir.

 Bu asma tavan sistemleri adıyla bilinen ters tavan, mimari yapıların ince işçilik uygulamasıdır. Alçıpan, betopan, plastik ve ahşap malzemelerden uygulanan çeşitleri vardır. Tavana ters bir vaziyette tutturulan, ahşap veya metal ızgara örgüsüne çakılan veya vidalanan bu malzemelerle meydana getirilen ters tavan sistemleri son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema