Öne Çıkanlar trafik Kazası mehmetçiğe hediye okula silahlı saldırı canlı bomba 2 dakikada orta sahadan 2 gol yiyen kaleci

Bu haber kez okundu.

Arayüz Erişim

Daha önce evinde internet kurulumu yapmamış, modemi veya route cihazını internet ağına bağlamamış olanlar için en büyük soru işareti kurulumun nasıl yapılacağıdır. Evinizde yer alan akıllı cihazlar internet ağına tanımlayabilmek ve tanıtabilmek için yapmanız gereken evrensel bir adres olarak dünyaya genelde kullanın 1.9216811.com adresini kullanmaktır. 192.168.1.1.com adresi dünya genelinde internet ağını akıllıca tanıtmak amacıyla kullanılan, internet kurulumu yapmanızda size kolaylık sağlayan bir adrestir. Profesyonel bir şekilde kurulum yapmak ve zorlanmamak için yapmanız gereken internet tarayıcı satırına 192.168.1.1.com adresini girmek ve entere basmaktır. Bu sayede hem kolay bir şekilde kurulum yapabilirsiniz hem de evinizdeki akıllı cihazları internet ağına tanıtabilirsiniz. İnternet tarayıcı satırına yazmış olduğunuz adres sonrasında cihazınızın ara yüzüme erişim sağlayabilirsiniz. Cihaz ara yüzüne erişim sağladığınız da artık cihazınızın kurulumunu yapmak için önünüzde bir engel kalmamış olacaktır.

Cihaz ara yüzüne ulaştığınızda ara yüz ayarlarına giriş yapabilmek için sizden kullanıcı adı ve şifreniz girmeniz istenecektir. Kullanıcı adı ve şifreniz cihazınızın arkasına yer alabileceği gibi değiştirilmişse internet üzerinden de arama yapabilirsiniz. Dünya genelinde kullanılan 192.168.1.1 adresi için kullanıcı adı ve şifre için admin, admin yazarak giriş yapabilirsiniz. Evrensel bir şekilde kullanan bu adres için admin, admin, root, admin kullanıcı adı ve şifresi de evrensel bir şekilde tercih edilen kullanıcı adı ve şifredir. Eğer şifre olarak bu yöntem geçerli olmaz ise yapmanız gereken cihazınıza reset atmak ve cihazınızın hafızasındaki şifreyi ve kullanıcı adını silmektir. Bu aşamadan sonra bütün ayarları ve kurulumu kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Cihaza reset atmak için cihazın arka tarafında yer alan ve iğne deliği kadar olan reset tuşuna bir iğne yardımı ile basmaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema