Öne Çıkanlar chp belediye başkanları muhendis İnstagram bayilik Muratpaşa Belediyesi

Bu haber kez okundu.

Alçı Kartonpiyer Modelleri

Binalar, dış tasarımları ile olduğu kadar iç tasarımları ile de kalitesini belli etmektedir. Bu nedenden ötürü iç tasarımlar için farklı süsleme seçenekleri uzun yıllardan bu yana kullanmaktadır. Kartonpiyer modelleri de uzun süreli kullanımları sayesinde iç tasarım denince akla ilk gelen alternatiflerden biridir. Günümüzde farklı materyaller aracılığı ile uygun fiyatlı kartonpiyerler elde etmek ve uygulamak mümkündür. Ancak malzemenin temeli alçıya dayanmaktadır.

Alçı kartonpiyer uygulamalarında alçı sade olarak kullanılmamaktadır.  Kartonpiyer oluşturulması için alçılar, su ve iplik lifleri ile birlikte karıştırılmaktadır. Bu sayede malzemelerin daha kalitesi ve sağlam olmaları sağlanmaktadır. Alçı kartonpiyer oluşturulması için farklı şekillerde ve büyüklüklerde kalıplar bulunmaktadır. Hazırlanan karışımlar kalıplara döküldükten sonra kurumaya bırakılmaktadır. Bu sayede kartonpiyerler kullanıma hazır hale getirilmiş olmaktadır. Kartonpiyerlerde modeller sade ve desenli olarak iki grupta incelenmektedir. Sade modellerin üzerinde herhangi bir oyma ya da desen bulunmamaktadır. Bu tip kartonpiyerler genellikle ofislerde ya da spor tasarımlarda tercih edilmektedir. oymalı ve süslü olanlar ise avangart mobilyaları bulunan mekanların havasına anında uyum sağlamaktadır.

Alçı Kartonpiyer Yaptırmak Sağlıklı Mı?

Günümüzde kartonpiyer modelleri de duvar çıtası seçenekleri de duvar süslemeciliği için en çok tercih edilen alternatiflerden biri olarak gösterilmektedir. Sistemlerin sıklıkla kullanılması üretimde hızı olunmasını gerekli kılmıştır. Bu nedenden ötürü artık özel olarak belirtilmediği ya da, istenmediği sürece kartonpiyer uygulamaları alçı olmadan üretilen malzemeler ile yapılmaktadır. Bu tip kartonpiyer modellerinde ana malzeme oldukça sert hale getirilen mukavvadan oluşturtulmaktadır.

Polistren olarak bilinen alçı olmayan kartonpiyerlerin sektörde sıklıkla görülmeye başlanması alçılı olan modellerin sağlık açısından sorun çıkarıp çıkarmadığı sorusunu gündeme getirmektedir. Ancak ürünlerin ana malzemelerinin değişim göstermesi sağlık sorunlarından ileri gelmemektedir. Halen alçıdan oluşturulan kartonpiyer modellerine ulaşmak mümkündür. Diğer modeller sadece erişim hızı ve uygulama kolaylığı gibi nedenlerden ötürü tercih edilmektedir. Alçı kartonpiyer uygulamasının yapıştırma işlemlerinin doğru şekilde yapılması ve kaliteli ürünlerin kullanılması, dekorasyon sisteminin sorunsuz şekilde oluşturulmasını sağlamaktadır. Bu alanda ana materyalin seçimi bireylerin kişisel tercihlerine ve kararlarına bırakılmaktadır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema