Öne Çıkanlar uyusturucu finans Haydarpaşa Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı antalya

Bu haber kez okundu.

Doğal Gaz Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Doğal Gaz Tasarrufu Nasıl Yapılır?

İnsanlığın ısınma ihtiyacına en iyi şekilde yanıt veren doğal gaz, hali hazırda ülkemizde birçok eve ulaşmayı başarmış durumda. Peki ama faturalar neden bu kadar yüksek geliyor? Elbette zamların etkisi var ancak kullanıcı hatalarını da es geçmemek gerekiyor. Doğal gaz tasarrufu için sizler de yazımıza göz atabilir ve bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Yapabileceklerinizi ve aynı zamanda alabileceğiniz önlemleri de maddeler halinde paylaşmak istiyoruz.

  • Radyatörlerinizin arka kısmında yalıtım levhası bulunmuyorsa eğer öncelikli olarak adımlarınızı bu doğrultuda atabilirsiniz. Radyatör ve duvar arasındaki ısı geçişini bir şekilde engellemeniz gerekiyor ve en büyük ısı kaybının bu bağlamda gerçekleştiğini de hatırlatmak isteriz. Bu sayede sizler de %7’ye varan büyük bir oranda tasarruf elde etmiş olacaksınız ve kısa süre içerisinde faturalarınıza da yansıyacaktır.
  • Radyatörlerinizin ön kısmını kapatmayın. Bazı kullanıcılar kanepelerini radyatöre yakın yerleştiriyor ve bu durum ısınmayı engellediği gibi daha fazla enerji harcanmasına neden oluyor. Eşyaların bu bölgeden daha uzak bir şekilde yerleştirilmesi gerekiyor.
  • Gün içerisinde perdelerinizin kapalı tutulması da tasarruf adına önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Doğal gaz tasarrufu nasıl yapılır? Sorusuna bu detay ile de yanıt verebiliyoruz. Bununla birlikte radyatörlerinizin ön kısmını ya da üst kısmını kapatacak şekilde perdeler kullanmanız da faturalarınıza zarar verecektir.
  • Perdeleri kapı tutmak sizlere %30 oranında fayda sağlayacak ve ısı kaybını da bu oranda engellemiş olacaksınız.
  • IOsı yalıtımı elbette önemli ve hali hazırda binanızda bu tür bir çalışma söz konusu değilse yöneticiniz ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Isı yalıtımı olan binalarda doğal gaz tasarrufu çok daha güçlü ve sağlıklı bir şekilde yerine getiriliyor.
  • Doğal gaz tasarrufu nasıl yapılır? Sorusuna verilebilecek yanıtlardan bir tanesi de kombinin doğru kullanımıdır. Kombiyi sürekli açıp kapatmak da faturalarınıza olumsuz yansıyacaktır. Bunu yapmak yerine pasif konuma getirmeniz yeterli olacaktır. Kombi, her yeni çalışmada yüksek enerji harcıyor ve bu da faturalarınızın kabarık gelmesindeki en önemli etkenlerden bir tanesidir ve birçok insanın düştüğü hata da budur.

https://www.tasarrufvakti.com/dogal-gaz-tasarrufu-nasil-yapilir/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

http://www.onayhaber.com/xpanel/?file=ayar#ckeditor_tema